info@child.or.gov.mn      (+976) 70350136

ХҮҮХДИЙН УРЛАГИЙН “ ЯРГУЙ ” НААДМЫН ШАГНАЛТНУУД ТОДОРЛОО

Хүүхэд, өсвөр үеийнхний авьяас чадварыг нээн илрүүлэх, ардын уламжлалт урлагийг өвлүүлэн эзэмшүүлэх, авьяастан хүүхдүүдийг тодруулж, сурталчлах зорилго бүхий хүүхдийн урлагийн Яргуй наадам 4-р сарын 25,26-ны өдөр Хүүхдийн ордонд болж шилдэгүүдээ тодрууллаа.

Бага насны ангилал: /Гоцлол дуу /
l байр: 14-р сургуулийн 5б ангийн сурагч Б.Жавхланчимэг
ll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 3а ангийн сурагч Болор-Од
lll байр: 7-р сургуулийн 3в ангийн сурагч Ц.Нямхүү
Бага насны ангилал: / Язгуур урлаг /
l байр: Наран цогцолбор сургуулийн 5в ангийн сурагч М.Билэгжаргал 
ll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 5в ангийн сурагч Халиун
lll байр: 14-р сургуулийн 2а ангийн сурагч Ж.Даваажаргал
Бага насны ангилал: / хамтлаг бүжиг /
l байр: 14-р сургуулийн хамтлаг
ll байр: Наран цогцолбор сургуулийн хамтлаг
lll байр:Орхон цогцолбор сургуулийн хамтлаг
Дунд насны ангилал: / Гоцлол дуу /
l байр: 7-р сургуулийн 9а ангийн сурагч Ц.Мөнхзул
ll байр: Орхон цогцолбор сургуулийн 6а ангийн сурагч М.Амарзаяа
lll байр:Баян-Өндөр цогцолбор сургуулийн 6-р ангийн сурагч Маралмаа
Дунд насны ангилал: / Нийтийн дуу /
l байр: Орхон цогцолбор сургуулийн 6в ангийн сурагч Д.Галбадрах
ll байр: Жаргалант сумын сургуулийн 6б ангийн сурагч Б.Одгэрэл
lll байр:7-р сургуулийн 9а ангийн сурагч Б.Бумбаяр

Дунд насны ангилал: / Ардын бүжгийн гоцлол /
l байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 9б ангийн сурагч Б.Баясал
ll байр: Орхон цогцолбор сургуулийн 6г ангийн сурагч Батцэцэг
lll байр: Мон-Турк сургуулийн 9б ангийн сурагч Г.Энхжин

Дунд насны ангилал: / Язгуур урлаг /
l байр: 8-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч Болормаа
ll байр: 14-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч Батзаяа
lll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн Эгшиглэн хамтлаг

Дунд насны ангилал / Ардын бүжгийн хамтлаг /
l байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн хамтлаг
ll байр: 14-р сургуулийн хамтлаг
lll байр: Баян-Өндөр цогцолбор сургуулийн хамтлаг

Ахлах насны ангилал / Ардын дуу /
l байр: 18-р сургуулийн 11а ангийн сурагч Э.Хонгорзул
ll байр: Эрдэм ахлах сургуулийн 12ө ангийн сурагч Н.Гангамөрөн
lll байр: 7-р сургуулийн 12б ангийн сурагч Б.Саранцэцэг
Ахлах насны ангилал / Нийтийн дуу /
l байр: 7- сургуулийн 11в ангийн сурагч М.Цогбадрах
ll байр: 17-р сургуулийн 11а ангийн сурагч Б.Батнайрамдал
lll байр: 18-р сургуулийн 11а ангийн сурагч Г.Бат-Эрдэнэ
Ахлах насны ангилал / Эстрадын дуу /
l байр: 8-р сургуулийн 11-р ангийн сурагч Билгүүнбат
ll байр: Мон-Турк сургуулийн 12б ангийн сурагч Ө.Шинэсаран
lll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 12г ангийн сурагч С.Хүслэнтөгөлдөр
Ахлах насны ангилал / Язгуур урлаг /
l байр: Наран цогцолбор сургуулийн 10а ангийн сурагч Биндэръяа
ll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 10а ангийн сурагч М.Мөнхдэлгэр
lll байр: 17-р сургуулийн 11а ангийн сурагч Б.Анужин
Ахлах насны ангилал / Үндэсний хөгжим гоцлол /
l байр: Эрдэм ахлах сургуулийн 12а ангийн сурагч Д.Цэгмид
ll байр: Цайхун-Гэгээ сургуулийн 11-р ангийн сурагч М.Бадмаараг
lll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 11-р ангийн сурагч Б.Батзаяа
Ахлах насны ангилал / Ардын бүжиг гоцлол /
l байр: Мон-Турк сургуулийн 10а ангийн сурагч М.Номин
ll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 11-р ангийн сурагч Б.Дуурсах
lll байр: 15-р сургуулийн 12а ангийн сурагч Хатангоо
Ахлах насны ангилал /Ардын дуу хамтлаг /
l байр: Эрдэм ахлах сургуулийн хамтлаг
ll байр: 7-р сургуулийн хамтлаг
lll байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн хамтлаг
Ахлах насны ангилал / Ардын бүжиг хамтлаг /
l байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн хамтлаг
ll байр: 14-р сургуулийн хамтлаг
lll байр: 7-р сургуулийн хамтлаг

Шилдэг хөтлөгч
l байр: Эрдэнэт цогцолбор сургуулийн 9-р ангийн сурагч Б.Анударь
ll байр: 14-р сургуулийн 10в ангийн сурагч Б.Анужин
lll байр: Жаргалант сумын сургуулийн 10 а ангийн сурагч Э.Раднааханд

Яргуй наадамд оролцогч хүүхдүүдээ амжилттай бэлтгэж оролцсон Эрдэнэт цогцолбор, 7, 14-р сургуулиуд Шилдэг сургуулиар шалгарлаа.

  Байршил
  Холбоо барих
  Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар

Орхон аймаг, Баян-Өндөр сум, Цагаанчулуут баг, Хүүхдийн ордон

Утас : (+976) 70350136
И-мэйл : info@child.or.gov.mn
Цагийн хуваарь : 08:00 - 12:00, 14:00 - 18:00